Duben 2010


SPIKNUTÍ – Duben

23. dubna 2010 v 12:21 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
:)
O knize:
Knižní akční seriál! 1 hrdina + 1 rok = 365 dní akce a napětí 12 knih = 12 měsíců Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život!!! Odpočet začal a čas běží… Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil. Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? …Podaří se mu přežít? Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Kousek z knihy:


:)
Můj názor:
Tahle kniha se mi líbí ze všech knih nejvíc. Je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Tato kniha je o 15letém Callovi, který má 365 dní na to, aby si zachránil život. Moc se těším na další tituly této knihy. Nemůžu se dočkat, až se dovím, jak to s Callem dopadne. Těším se na všechny díly Calleho příběhu, neboť jsem si tudle knihu zamilovala. DOPORUČUJI. Knihu s názvem SPIKNUTÍ 365 - Duben můžete KOUPIT ZDE.

Více informací o těchto knihách http://www.spiknuti-365.cz/

HUNGER GAMES – Aréna smrti

23. dubna 2010 v 11:57 | Knihy :)) |  ● Recenze


:)

O knize:

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Další informace o knize i o autorce, ukázkovou kapitolu nebo soubory ke stažení najdete na www.hunger-games.cz.  Kousek z knihy: 


:)

1. kapitola ZDARMA ke stažení/přečtení - TU

Můj názor:
Tato kniha je opravdu jako droga, od který se nemohu odtrhnout. Tato kniha je velmi zajímavá. Moc se mi líbí. Těším se na druhý díl-vydání, které bude k dostání asi tak až v říjnu 2010. Ale i tak se na něj moc těším, jelikož 1. díl byl tedy až moc zajímavý na to, abych si druhý díl neobjednala. DOPORUČUJI VŠEM. Knihu můžete objednat tu - KOUPIT/ZDE
HOLČIČINY – super zápisník pro kámošky

23. dubna 2010 v 11:39 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Tenhle zápisník musíš mít! Je to absolutně nepostradatelný doplněk pro každou super holku. Poradí ti: - Jak trávit volný čas? - Jak uspořádat módní přehlídku? - Jak být IN? Zjistíš, co máš společného se svými kámoškami a která je ta opravdová! Máš tu místo pro své tajné poznámky a navíc BONUS: Originální samolepky a visačky.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Super. Velmi pěkné. Je tam spoustu zajímavých odstavců. Líbí se mi. Dobré tam jsou i ty visačky. Vždy je zavěsím na dveře, a ostatní to respektují. A to je co říct. :)) Jinak, super testíky a také samolepky. Vynikající. Prostě bomba. Doporučuji. Více informací ke knize HOLČIČINY - super zápisník pro kámošky ZDE.

Upíří deníky bestsellerem i v Čechách!

22. dubna 2010 v 19:59 | Knihy :)) |  ● Informace
Upíří deníky bestsellerem i v Čechách!
Bestseller Stmívání se skloňuje už nějaký čas, ale už půl roku se na knižním trhu rýsuje těžký soupeř. Upíří deníky bodují u českých čtenářů i v záplavě dalších knih s krvechtivými hrdiny.
Nakladatelství Fragment uvedlo první díly (PROBUZENÍ; SOUBOJ) na knižní trh v závěru loňského roku. Upíří horečka vzrostla tak rychle, že již v prosinci musel být první dotisk a začátkem letošního roku druhý. Další dva díly (TEMNÉ SHLEDÁNÍ; ZÁŠŤ) jsou v prodeji pouhé 3 měsíce a už se chystá další dotisk, přestože nakladatelství zvýšilo již prvotní náklad.
Velký zájem o celou upíří ságu je i na Slovensku, kde má nakladatelství Fragment pobočku. Tamní čtenáři hltají příběhy o středoškolské lásce mezi smrtelníky a vampýry rychleji než v Čechách a prodeje již přesahují u všech titulů hranici bestselleru.
Zájem o tento knižní hit jistě naroste i díky seriálu, který by se měl brzy objevit i v českém dabingu.

Ságu Upířích deníků doplní na podzim letošního roku pokračování s názvem Upíří deníky - Návrat. Začátkem roku 2011 se mohou všichni těšit na zatím poslední díl z této úspěšné série.
Více informací hledejte na www.upiri-deniky.cz.
:)
Anotace:
V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná....

Autor: L.J. Smith 
Přeložila: Lucie Shürerová
115x183mm, brož., 199 Kč  


Aktuální nabídka na 15.týden

12. dubna 2010 v 19:44 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky

Lucy Anne Holmes:
ZN. HLEDÁM CHLAPA

"Jmenuji se Sára. Bude mi skoro třicet, nemám postavu modelky a v práci to jde od deseti k pěti. Ale co mě trápí nejvíc? Už nechci být bez lásky… ani sama. Rozhodla jsem se vyzkoušet 50 originálních způsobů, jak konečně najít toho správného chlapa. O všem, co jsem prožila, píši na blog, který má nečekaný úspěch… Otázkou ale zůstává: Najdu toho pravého?"


Formát 130x197 mm, brož., 240 str., 199 Kč
Anne Golon:
ANGELIKA
SVĚTLA A STÍNY PAŘÍŽE

Strhující sága o velké lásce a nenávisti z pera jedné z nejlepších současných francouzských autorek historických románů pokračuje..

Temná mračna se stahují nad pařížským Dvorem zázraků, kde se dá najít útočiště, ale také navždy zmizet v anonymitě. Podsvětí pohltí člověka navždy, uniknout se z něj dá jen v případě, že je třeba někoho zachránit. Angelika neváhá...Nepřestává bojovat s trpkou minulostí, za přežití své i svých dětí. Ty jediné jí zbyly po jejím nespravedlivě popraveném a stále milovaném manželovi. Chce dětem vrátit jejich postavení a sama se musí navrátit ke dvoru, a to na pozvání samotného krále, jenž všechno zavinil.
Najde v sobě dostatek sil k vítězství nad absolutní vládou?

Formát 145x205 mm, váz., 336 str., 299 Kč
V nakladatelství Fragment vyšly i čtyři předchozí díly:


Prokletí džinů na filmovém plátně!

8. dubna 2010 v 16:01 | Knihy :)) |  ● Informace
Prokletí džinové budou zfilmováni!

V únoru letošního roku se do knižního světa vloudili noví hrdinové.
Na dobrodružství mýtických bytostí z kouzelné lahve jsme čekali mnoho let. Teď se džinové konečně opět probouzí ze spánku.
Reinkarnace se dočkali v podobě mladých hrdinů, kteří se o své džinovské moci dozví při oslavě svých 12. narozenin a od té chvíle se rozjíždí spanilá jízda plná dobrodružství.
První díl nese název Prokletí džinů - Faraonova kletba, ve kterém se hrdinové vydávají do Londýna a Egypta, aby se naučili zacházet se svou mocí, a navíc musí zachránit strýčka, který byl unesen zlými džiny.
Už na konec srpna si nakladatelství Fragment připravilo pokračování s názvem Prokletí džinů - Šalamounova kniha.
Ve chvíli, kdy se čeští čtenáři začtou do druhého dílu, bude pravděpodobně známo jméno režiséra pro filmovou adaptaci tohoto příběhu plného hrdinství, odvahy a tajemných kouzel.
Producentka Nina Jacobson potvrdila brzké natáčení, ovšem o výběru vhodného režiséra zatím mlží. Ve hře jsou prý však samá zvučná jména. "Fantasy román o rodině džinů, kteří se maskují jako lidé a plní přání, je skvělé téma na filmové zpracování," tvrdí Jacobson.
:)
Anotace:
Oslava dvanáctých narozenin, kdy se v nás probouzí džinovská moc po mamince, nám mění život. Strýček, kterého jsme nikdy neviděli, nás zve do Londýna a do Egypta, aby nás naučil ovládat magickou moc džinů ve prospěch dobra. Životní zkouškou se pro nás stává záchrana strýčka Nimroda, kterého pohltili zlí džinové. Podaří se nám jeho záchrana?
Zvládneme boj s tisíce let trvající říší zla? To předem neuhodne nikdo, ani džin...

Autor: P. B. Kerr
Překlad: Petruše Klůfová
152x228 mm, váz., 264 stran, 299 Kč

aktuální nabídka na 14.týden

7. dubna 2010 v 15:42 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky

HUNGER GAMES
Aréna Smrti

Vítězství znamená slávu a bohatství.
Prohra znamená jistou smrt.
Hunger games začínají...

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.

Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

Formát 145x210 mm, brož., 384 str., 349 Kč
První díl trilogie, které se ve Spojených státech prodalo více než 1 500 000 výtisků a vysloužila si ocenění Stephena Kinga i Stephenie Meyerové.


TOMIO OKAMURA

Znáte ho jako toho "českého Japonce, co zastupuje ty cestovky". Jmenuje se Tomio Okamura a už si všichni zvykli, že vystupuje v reality show, jindy diskutuje s předsedou vlády a často komentuje ekonomické události. Málokdo se ptá: "Kde se tu ten kluk vzal a co ho dostalo před televizní kamery?"

Tento příběh nechce zvýšit popularitu Tomia Okamury, ale vysvětlit, proč a jak se tu objevil. Tento příběh je o Asiatovi, který začínal od nuly a svým vystupováním a pílí se dopracoval k úspěchu a uznání. Je to příběh i o naší zemi, ve které se Tomio potýkal nejen s provinční malostí, ale také se zločinným chováním malých podvodníčků i velkých ministrů.

Tomio Okamura není geniálně talentovaný, není ani nadprůměrně vzdělaný a neměl nikdy žádné konexe. Vytrvalost, pracovitost, poctivost jsou jeho talentem, který v sobě může objevit každý z nás...

Formát 165x235 mm, váz., 120 str., 249 Kč

21. díl: Úkryt hraběte Drákuly

Ve městě pátrá mladý záhadný muž po úkrytu hraběte Drákuly. Klub záhad nevěří vlastním uším.
Přesvědčí je dopis od lovce upírů, který záhadně zmizel před mnoha lety. Podle něj je Drákula živý, ale nemůže nikoho pokousat. Vicky, Jup a Nick se pouští do pátrání a odhalují mnohem děsivější věci...  

Hrabě Drákula žije! A ty jsi při tom!
22. díl: Nestvůra z dračího jezera

Obětí se stává Jup, který si vyjel s tatínkem na prázdniny. Naštěstí jsou tu kamarádi z Klubu záhad, kteří spěchají na pomoc. Podaří se jim odhalit záhadu z hlubin Dračího jezera?Ochrání obyvatelé nedaleké vesnice před strašlivým osudem?
Klub záhad zahajuje pátrání...

Příšera útočí! A ty jsi při tom!


Formát 123 x 180 mm, váz., 128 str., 199 Kč

KOČIČÍ HOLKA: Nový začátek

Katie vidí i ve tmě... slyší i přes zeď... vyskočí mnohem výš, než ostatní... je totiž Kočičí holka!

Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety. Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat...

Využije svých schopností, aby ochránila svůj život?
Najde Katie své rodiče?

Formát 145x210 mm, váz., 304 str., 299 Kč
V této edici již vyšlo:

Křížem krážem po moravských horách pěšky i na kole

Krásy moravských a slezských hor čekají právě na vás!
Na kole nebo pěšky objevte nejzajímavějších oblasti.

Desítky tipů na výlety obsahují:
- inspirativní fotografie
- charakteristiku cílových míst
- praktické informace o náročnosti terénu
- doporučené trasy
- rady a návody pro každého cyklistu a turistu

Formát 148x210 mm, brož., 128 str., 229 Kč

MALFURIA – Tajemství zpívajícího města

5. dubna 2010 v 11:28 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
První díl napínavé fantasy trilogie! V Barceloně žije u starého malíře map dívka Catalina, jejíž poklidný život náhle přeruší létající galeona Medúza, která do města přiveze zlověstné postavy s maskami harlekýnů. Ty kolem sebe šíří chlad a temnotu a mají jediný cíl: zmocnit se Cataliny. Catalina utíká a postupně vychází najevo, že není obyčejná dívka, ale že v ní dřímají strašlivé síly. Doufá, že se v Malfurii, tajemném místě uchovávajícím veškeré vědění pradávných čarodějnic, dozví celou pravdu o všem, co se kolem ní děje. Na světě znovu ožívají prastaré, již dávno zapomenuté čarodějnické schopnosti.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Tato kniha je plná zajímavostí. Catalina, není obyčejná dívka, ale dřímají v ní strašlivé síly. Doufá, že se dozví celou pravdu o všem, co se kolem ní děje. Je to velice líbivá kniha. Zaujala mě, a přemýšlím, že si možná objednám i zbylé knihy s názvy: MALFURIA - Královna Města stínů aMALFURIA - Strážkyně mlžných kamenů. DOPORUČUJI VŠEM. Knihu s názvem MALFURIA - Tajemství zpívajícího města můžete KOUPIT TU.

Nejmilejší zvířátka – aktivity s nálepk.

3. dubna 2010 v 11:38 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Zábavné úkoly se samolepkami pro všechny předškoláky. Sešit s obrázky nejoblíbenějších zvířecích kamarádů je doplněn listy se samolepkami, které děti mohou nalepovat na příslušné obrázky se shodnými obrysy. Krátké texty dětem prozradí o zvířátkách mnoho zajímavého.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Je to nejlepší kniha z celého vydání dalších knih. Moc poučná pro děti věkové kategorie 4+. Moc pěkně udělaná, a taky, jak se tam vlepují ty obrázky, no úžasný. Na to, že mi nejsou 4 roky :D, ale víc, mě tadle kniha - sešit moc bavila. DOPORUČUJI VŠEM. Knihu s názvem Nejmilejší zvířátka - aktivity s nálepk. můžete KOUPIT TU.

Divoká planeta

3. dubna 2010 v 11:22 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Kniha fascinujících fotografií z divočiny! Fotografové Petr Slavík a Václav Šilha se dívají na naši Zemi hledáčkem svých fotoaparátů opravdu zasvěceně a objevují pro nás pozoruhodný svět zvířat, jak ho neznáme.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Takhle pěknou knihou o divokých zvířatech jsem dlouho neviděla. Tak čisté obrázky a zajímavé povídání, to se u většiny knížek nevidí. Strašně moc pěkná kniha, která už je vystavena v mojí knihovničce. Moc mě zaujalo, jak povídání, ale čistost obrázků. Tudle knihu DOPORUČUJI ÚPLNĚ VŠEM. Knihu s názvem Divoká planeta můžete KOUPIT ZDE.

Lexikon správné holky + věštecké karty

3. dubna 2010 v 11:10 | Knihy :)) |  ● Recenze

O knize:
Kouzla a čáry pro správné holky! Seznam se s novými kámoškami Katkou a Klárou, které pro tebe mají spoustu rad a nápadů jak být skvělá za každých okolností. Prozradí ti bezva tipy na krásu, poradí ti s první láskou, s kamarádstvím a naučí tě taky trochu čarovat. Čeká tě spousta testů, kde zjistíš, jestli je to opravdu ten pravý nebo jak se líbíš svému okolí. To vše a mnoho dalších fint a zajímavostí na tebe čeká v této knize.

Kousek z knihy:
Můj názor:
Správná kniha pro správné holky. Nejlepší na tom je hra s věšteckými kartami a KVĚTOMLUVA. Velmi se mi líbí. Pak jsou taky skvělá Kouzla s láskou. Ale chybí mi tam lektvary lásky :D:D, nějaký oblbováky, aby se do nás kluk, který se nám líbí, zamiloval. Ale je to super kniha, moc super, pěkná, velmi dobrá. DOPORUČUJI. Knihu s názvem Lexikon správné holky + věštecké karty můžete KOUPIT TU.

SPIKNUTÍ 365 - Březen

3. dubna 2010 v 10:57 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Knižní akční seriál! 1 hrdina + 1 rok = 365 dní akce a napětí 12 knih = 12 měsíců Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život!!! Odpočet začal a čas běží… Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil. Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? …Podaří se mu přežít? Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Kousek z knihy:
Můj názor:
Tahle kniha se mi líbí ze všech knih nejvíc. Je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Tato kniha je o 15letém Callovi, který má 365 dní na to, aby si zachránil život. Moc se těším na další tituly této knihy. Nemůžu se dočkat, až se dovím, jak to s Callem dopadne. Těším se na všechny díly Calleho příběhu, neboť jsem si tudle knihu zamilovala. DOPORUČUJI. Knihu s názvem SPIKNUTÍ 365 - Březen můžete KOUPIT ZDE.

Více informací o těchto knihách http://www.spiknuti-365.cz/

DIÁŘ pro správné holky

3. dubna 2010 v 10:52 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Tvůj oblíbený diář je opět tady! Důležité rady: Jak se chovat na prvním rande... Na co raději zapomenout... Poradí ti s módou... Jak uspořádat párty pro kámošky... Co tě čeká a nemine v roce 2011... Nechybí ani praktický kalendář, bez kterého se žádná správná holka neobejde. Bonus: Test tvé budoucnosti... Jaká budeš za 20 let?

Kousek z knihy:
Můj názor:
Je to skvělý diář pro holky. Moc povedený. Líbí se mi. Je to zajímavé. Je vhodný a praktický. Velmi užitečný pro každou holčinu. Já osobně už jsem ho použila a pomohl mi. DOPORUČUJI. Knihu s názvem DIÁŘ pro správné holky můžete KOUPIT TU.

Jak na kluky?

3. dubna 2010 v 10:48 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Máš pocit, že jsou kluci bytosti z jiné planety? Je úplně jedno, jestli jde o nepříjemné spolužáky, temperamentní fotbalisty nebo toho sladkého týpka z vedlejšího vchodu - kluci prostě fungují jinak! A někdy je opravdu těžké jim porozumět… Proč jim musí holky pořád nadbíhat? Na
jaké holky kluci letí? A proč nikdy, zdůrazňuji NIKDY, nevolají? V ruce držíš superpropracovaný manuál na
kluky, který ti prozradí všechno, co holky chtějí odjakživa o klucích vědět. Navíc se naučíš skvělé triky, jak balit… A žádný kluk už tvému šarmu neodolá…

Kousek z knihy:
Můj názor:
Tadle kniha se mi moc líbí. Je stejně tak dobrá jako první vydání autorky - Kámošky navždycky.
 Je tam hodně pouček pro holky, jak na kluky. Tahle kniha mi pomohla. Doufám, že autorka napíše další skvělé knihy. Skvělá kniha. Moc se mi líbí. DOPORUČUJI. Knihu s názvem Jak na kluky? můžete KOUPIT TU.

Tajemná země Rondo – Čaroděj

3. dubna 2010 v 10:44 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
DŮLEŽITÉ! Otoč klíčkem pouze třikrát. Nikdy neotáčej klíčkem, dokud hudba hraje. Když hudba hraje, nikdy skřínku nezvedej. Nikdy nezavírej víko, dokud hudba nedohraje. Neposlechneš? Tak vítej v Rondu...podruhé. Kouzla a zaklínadla, boj dobra se zlem, chytrosti s hloupostí… budeš se možná trochu bát, ale zažiješ i spoustu legrace. Najde se ztracený čaroděj? Objeví se zlá Modrá královna? Brána je otevřena a dobrodružná výprava začíná...přidáš se?

Kousek z knihy:
Můj názor:
Báječná kniha. Moc se mi líbí, stejně jako první díl - Klíč. Skvělá knížka, moc mě zaujala. Těším se na další díly, pokud vyjdou. Já doufám, že budou. Zamilovala jsem si tyto vydání a proto myslí, že další knihy by byly stejně tak senzační jako tyto 2, které prozatím vyšly. DOPORUČUJI. Knihu s názvem Tajemná země Rondo - Čaroděj můžete KOUPIT TU.

Kamarádníček

3. dubna 2010 v 10:40 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Co si zapíšeš, to nezapomeneš! Sepiš si všechny své nejlepší kamarády a kamarádky a nalep si jejich fotku. Poznamenej si datum jejich narozenin a svátku, i jaké mají záliby a koníčky. Napiš si, kdy se pořádá párty nebo akce, na které nemůžeš chybět i to jaká byla! Zapiš si všechny své zážitky do zápisníčku - kamarádíčku, který je stvořený právě pro tvoje tajné poznámky!

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Moc povedený zápisník. Můžu si tam napsat o sobě a o přátelích důležité informace, na které bych možná zapomněla, kdybych si je nezapsala, protože moje hlava není encyklopedie. Mohu si tam také zapsat, kdy jsme byla na nějaké párty a jaká ta párty byla. Mohu si také zapsat nezapomenutelné zážitky s přáteli, na které nezapomenu. Potom také mohu dát přátelům tento kamarádníček, aby mi tam něco nakreslili, protože tam je památník. Obrázek, který kamarád nakreslil, mohu ohodnotit na stupnici  od 1 do 5, jako ve škole. Je tam taky rozvrh hodin, který mohu využít třeba na čase s přáteli, pokud jsme domluveni každý týden, ve stejnou dobu, pořádat nějaké akce, schůzky, párty či procházky. MOC DOBRÁ KNIHA. DOPORUČUJI. Koupit knihu s názvem Kamarádníček - zde.

Zvířátka na výletě – kufřík 3 v 1

3. dubna 2010 v 10:19 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Poučná zábava pro nejmenší! Prasátko Bobík na své cestě kolem statku naučí děti rozeznávat barvy, protiklady i různé tvary a poznávat zvířátka, která cestou potká. Navíc je možné všechny tři knížky jednoduchým způsobem spojit, a vytvořit tak malý vláček na hraní.

Kousek z kufříku:
Učíme se barva, tvary, protiklady
Pojďte spolu s prasátkem Bobíkem, naším traktoristou, naučit poznávat barvy.
Kdo se k nám chce přidat, až se budeme učit o protikladech?
A kdo se k nám připojí, až budeme rozeznávat barvy?

Kousek z nějakého leporela:
Tú! Tú! Právě přijíždí prasátko Bobík na traktoru. ,,Dneska se dívám na barvy. Jaké barvy uvidím?'' ,,Můj traktor je modrý, stejně jako nebe. A tato tři hladová prasátka jsou růžová.''

Můj názor:
Je to moc povedené leporelo. Moc mě zaujalo, ikdyž už nejsem malé dítě, které by to poučilo. Todle leporelo, které se skládá ze 3 částí a vypráví 1 příběh zaujme každého.  Zaujalo mě, že v takovém maličkém leporelu, je tolik zajímavých věcí, povídání.. Dá se tím hodně naučit dítě a rozvíjet jeho schopnosti vnímat a rozpoznávat. Je doporučena pro děti věkové kategorie 2+ . DOPORUČUJI. Koupit knihu s názvem Zvířátka na výletě - kufřík 3 v 1 - zde.

Tomio Okamura - Český sen - šokující pravda

1. dubna 2010 v 20:03 | Knihy :)) |  ● Informace
Tomio Okamura - Český sen

Kniha o životě nejznámějšího "českého Japonce" rozhodně není tuctovou biografií, jakých je v knihkupectvích celá řada. Naopak - je to v prvé řadě strhující příběh outsidera, který se přes velké životní překážky z nuly dopracoval nejen k bohatství, ale také ke společenskému uznání. Téměř románový příběh nejen popisuje životní peripetie Tomia Okamury od nejútlejšího dětství, ale také je zasazuje do sociálních, kulturních i historických souvislostí japonské a české reality. Čtenář se tak mimo jiné například dozví o dosud nepřekonaném japonském rasismu, ale také spoustu jiných zajímavostí ze života běžného Japonce.

Druhá polovina knihy popisující Tomiův život v Čechách odhaluje překvapující kořeny jeho mediální popularity. Ta je totiž původně produktem Tomiova dlouhodobého lobbingu proti špatným, leckdy až zločinným návrhům některých zákonů. Autoři tu Tomia představují na konkrétních skutečných kauzách jako velmi vážného soupeře několika ministrů a překvapivé souvislosti také logicky osvětlují, jak se stalo, že pravicový podnikatel byl mnohdy "prakticky dohnán" ke spolupráci s levicí. A také to, že když se někdo deklaruje jako pravice, neznamená to, že ve Sněmovně bude hlasovat pravicově a naopak.

Kniha čtenářům velmi syrovým a otevřeným způsobem nechá nahlédnou
t do zákulisí jednání se špičkovými českými politiky a ukazuje, že tito nejznámější politici  mnohdy uvažují a jednají zcela opačně, než se na veřejnosti prezentují. Zjistíme například, že levicový Paroubek má leckdy zcela pravicové a liberální názory nebo jaký zločinný zákon se potají snažil vládou i sněmovnou protlačit ministr "spravedlnosti" Jiří Pospíšil.

Výpověď autorů je také ukázkou toho, jakým způsobem se dělá lobbing, jak se staví úspěšná lobbingová taktika a jak může i normální občan zcela změnit jen vlastní aktivitou a přesvědčováním původní špatné znění zákona
, a ovlivnit tak mnohdy celé obory. Právě před volbami je takové čtení více než důležité - ukazuje politiku a politiky, jací doopravdy jsou.
Konečně budete mít možnost přečíst si o cestě na výsluní tohoto zajímavého muže, který žije svůj český sen, a udělat si na něj nezkreslený názor.

Kniha Tomio Okamura - Český sen vychází již 6. dubna 2010 !
:)