Červen 2010

Velká encyklopedie vědy

18. června 2010 v 17:40 | Knihy :)) |  ● Recenze

:)
O knize:
Ideální referenční příručka pro studenty shrnuje znalosti ze třech vědních disciplin - chemie, fyziky a biologie. Srozumitelný text a přehledné uspořádání umožňují snadno pochopit problematiku daného oboru. V knize najdete jasně formulované definice klíčových pojmů, přehledné ilustrace, názorné diagramy a detailní rejstřík. Propracovaný systém odkazů umožňuje snadné propojení mezi příbuznými oblastmi. Jednotlivé části této encyklopedie jsou také dostupné v samostatném vydání.
Kousek z knihy:
:)
:)


Můj názor:
Tuto knihu jsem dala jako dárek paní učitelce na Fyziku. Velice jí potěšila. Používá ji při výuce. Je velice ráda, že ji má, ikdyž ona knížek má vážně spoustu, tak tuto si oblíbila. Doporučuji jak já, kamarádka, ale tak i naše paní učitelka. Jsou tam úžasné zajímavé věci, krásné obrázky a vážně psaní o tom, co si neumíme ani představit. Do hloubky rozebrané zajímavosti. DOPORUČUJI. Knihu s názvem Velká encyklopedie vědy KOUPIT TU.

Čtenářský deník – 2. stupeň ZŠ

18. června 2010 v 17:11 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Čtete rádi a chcete si zaznamenat své čtenářské zážitky? Nebo si jen potřebujete vést obvyklý školníčtenářský
deník? Pak využijte náš pracovní sešit - značně vám usnadní a zpříjemní práci. Ve Čtenářskémdeníku jsou už připravené formuláře pro každý literární žánr, s nímž se na 2. stupni ZŠ potkáte - stačí se nechat vést osnovou a vyplňovat. Pokud byste si nebyli jisti, kterou osnovu zvolit, najdete na konci sešitu přehled všech žánrů i s návodem, jak je rozlišit. A pro inspiraci je tu i zpracovaná ukázka jednoho díla. Nemusíte opisovat od kamarádů, stačí využít originální Čtenářský
deník.
Kousek z knihy:

Názor:
Super. Velmi pěkné. Je tam spoustu zajímavých stránek, už nadepsaných a jedna vyplněná. Líbí se mi. Dobré tam jsou i ty možnosti, že už to nemusím nadepisovat. Vynikající. Prostě bomba. Doporučuji. Více informací - Čtenářský deník - 2. stupeň ZŠ, kde ho můžete i koupit.

Křížovky – Luštěte a smějte se s Pivrncem!

18. června 2010 v 17:09 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Životní radosti a strasti Rudy Pivrnce! 100 švédských křížovek je proloženo vtipy od známého milovníka piva a "krásných" žen. Luštěte na dovolených nebo jen tak pro radost!

Další díl v této edici:
Předpokládaný termín vydání: 1.7.2010
Název: Křížovky a životní desatera

Z knihy:
Názor:
Super, když se nudíte a nemáte co dělat, vezme ty křížovky a jdete mozek zatěžovat. Už máš vyluštenou skoro celou knihu :)) Je to vážně lehké a zábavné. Hlavně když se do křížovek ponoříte. Skvělé, úžasné a jedinečné křížovky můžete koupit tu > Křížovky - Luštěte a smějte se s Pivrncem!

Spiknutí 365-červen

18. června 2010 v 17:04 | Knihy :)) |  ● Recenze
O knize:
Knižní akční seriál! 1 hrdina + 1 rok = 365 dní akce a napětí 12 knih = 12 měsíců Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život!!! Odpočet začal a čas běží… Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil. Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? …Podaří se mu přežít? Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Kousek z knihy:
Názor:
Tahle kniha se mi líbí ze všech knih nejvíc. Je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Tato kniha je o 15letém Callovi, který má 365 dní na to, aby si zachránil život. Moc se těším na další tituly této knihy. Nemůžu se dočkat, až se dovím, jak to s Callem dopadne. Těším se na všechny díly Calleho příběhu, neboť jsem si tudle knihu zamilovala. DOPORUČUJI. Knihu s názvem SPIKNUTÍ 365 - Červen můžete KOUPIT tu.

Více informací o těchto knihách http://www.spiknuti-365.cz/Fragment - Letopisy Narnie míří potřetí do kin!

15. června 2010 v 18:51 | Knihy :)) |  ● Informace
Letopisy Narnie míří potřetí do kin!

Fanoušci fantasy a především ti, kdo si oblíbili knihy z edice Letopisy Narnie, se mohou těšit na filmové zpracování
v pořadí již třetí z celkem sedmi knih těchto fenomenálních bestsellerových příběhů z pera C. S. Lewise.  
Poté, co měl český divák možnost srovnat filmovou a knižní podobu dílů "Lev, čarodějnice a skříň" a "Princ Kaspian",
se filmoví tvůrci pustili do zpracování knihy s názvem Plavba Jitřního poutníka. Snímek vtrhne do českých knih
již 9. prosince tohoto roku dokonce ve 3D zpracování a s českým dabingem!
Zatímco oba předchozí filmy Letopisů Narnie režíroval Andrew Adamson (mj. tvůrce dvou prvních dílů Shreka), režie třetího
se ujal Michael Apted. Šestašedesátiletý britský filmař patří k ceněným osobnostem světové režie. Na kontě má například
snímek Gorily v mlze, psychologické drama Nell, v němž pod jeho vedením získala Jodie Fosterová Oscara, bondovku Jeden svět
nestačí, válečný dobrodružný snímek Enigma nebo thriller Dost s Jennifer Lopezovou v hlavní roli.

Na scénáři k filmu se podílelo několik scénáristů:  Christopher Markus & Stephen McFeeley (Narnia 1 & 2),Richard LaGravenese
(The Fisher King)
a Michael Petroni
(The Dangerous Lives of Altar Boys).

Z hereckých osobností ve filmu Plavba Jitřního poutníka uvidíme i několik známých tváří z předchozích filmů, jakými jsou:  
Ben Barnes (Caspian),
Georgie Henley (Lucy),
Skandar Keynes (Edmund),
William Moseley (Peter)
a řada dalších.


V českém překladu knihu vydalo Nakladatelství Fragment.
                                                  
                                                     www.fragment.cz

                                               Plavba Jitřního poutníkaLETOPISY NARNIE - Fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě!

Autor: C. S. Lewis
Překlad: Veronika Volhejnová
:)


Anotace:

Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do světa zázraků a kouzel - do Narnie!
Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a jejich bratrancem Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě  k Východním ostrovům. 


Formát: 138x205 mm, váz., 264 str., 249 Kč

Výsledky hlasování 1. kola ankety Zlatá kniha dopadly pro Fragment příznivě!

9. června 2010 v 18:32 | Knihy :)) |  ● Informace
Anketa  Zlatá kniha  2010, kterou organizuje Česká bibliografická databáze, probíhá na internetových stránkách www.cbdb.cz/zlata-kniha. Hlasování o nejoblíbenější knihu Čechů je dvoukolové a probíhá ve dvou kategoriích - nejoblíbenější kniha a neoblíbenější autor. První kolo skončilo koncem května a výsledkem je seznam 20 nejčastěji nominovaných, a tedy Čechy nejvíce preferovaných knih české i zahraniční tvorby a stejný počet oblíbených autorů.
Za povšimnutí stojí, že do užšího výběru postoupilo hned několik bestsellerových knižních titulů z produkce Nakladatelství Fragment.
Na základě výsledků hlasování 1. kola ankety Zlatá kniha mají u českých čtenářů velký úspěch zejména bestsellerové tituly z pera spisovatele Christopera Paoliniho. Jedná se o knihy z  edice Odkaz Dračích jezdců (Eragon, Brisingr). Velkému zájmu čtenářů se těší rovněž kniha z edice Upíří deníky (Temné shledání) autorky L. J. Smithové.  Těší nás, že mezi dvacítku nominovaných titulů patří i fantasy trilogie s názvem Poselství jednorožců, která je dílem nadějné mladé české spisovatelky Michaely Burdové.
:)
Aktuálně probíhá druhé kolo ankety, a to až do 15. července 2010. O tom, která z nejčastěji zvolených  knižních publikací se bude nakonec honosit titulem "nejoblíbenější kniha Čechů" může rozhodnout každý, kdo bude  hlasovat pro některého z favoritů tohoto short listu! Svůj hlas můžete pouze jednu z uvedených knih a autorovi ze seznamu nominovaných titulů a autorů.
Tak neváhejte a hlasujte na: http://www.cbdb.cz/zlata-kniha-hlasovani  - vždyť zúčastnit se výběru nejlepší knihy roku přece stojí za to!

Deník zoufalého otce

6. června 2010 v 14:34 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Chlap na mateřské - hotová pohroma! Deník zoufalého otce vypráví příběh Sama, který ztratil práci a neochotně souhlasí s tím, že zůstane doma, bude pečovat o rodinu a jeho žena se vrátí zpátky do práce. Záhy však pozná, že mateřská dovolená není žádná hračka. Představa, že si bude celé dny číst noviny v parku, zatímco si jeho děti budou tiše hrát, se brzy rozplyne.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Zajímavá kniha pro dospělé..Sice já jsem puberťák, ale tato kniha mě fascinovala.. Asi si budu muset objednat další knihy v edici, jako jsou: Babička 21. stoletíDeník nemožné matkyDeník špatné matkyPomóóóc! JSEM V TOM! - Neočekávané, když očekáváte a Pomóóóc! Měním se ve svou matku ... Je to zajímavý příběh.. Knihu s názvem Deník zoufalého otce můžete KOUPIT TU.

Co mám vědět o sexu

6. června 2010 v 14:23 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Nebojte se načerpat znalosti o sexu. Tuto příručku sestavil tým špičkových amatérů i odborníků, plus dvě tety, které jsou důležitými průvodkyněmi celou knihou. Cílem je dospívající čtenáře nejen poučit, ale také je uklidnit, dodat jim kuráž, pobavit, rozesmát i poškádlit.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Báječná kniha doplněná vtipnými obrázky k sexu. U této knihy jsem se některým obrázkům vážně musela smát. Je to hezky vysvětlené a poučné. Půjčila jsem tuto knihu dospělému a ten se jenom pousmál a pak řekl: KRÁSNÁ KNIHA. Doporučuji všem. Knihu s názvem Co mám vědět o sexu můžete KOUPIT TU.

Velká encyklopedie – ZVÍŘATA

6. června 2010 v 14:13 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Udělejte si exkurzi mezi zvířata! K dispozici máte skvělého průvodce - výpravnou publikaci s nádhernými fotografiemi více než 200 druhů zvířat a spoustou poutavých informací. Mapky a identifikační karty jednotlivých druhů uvádějí podrobnosti o oblastech, ve kterých zvířata žijí, průměrné délce života, rozmnožování a další zajímavosti.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Tato kniha se stala mým miláčkem. Je to srdeční záležitost. Tahle kniha je báječná, ojedinělá, skvělá,.. Nemohu si ji vynachválit.. Jsou tam ty nejzajímavější zmínky ke zvířatům.. Některé zmínky ke zvířatům jsem ani nevěděla.. TUHLE KNIHU DOPORUČUJI VŠEM. STOJÍ ZA TO. Knihu s názvem Velká encyklopedie - ZVÍŘATA můžete KOUPIT TU.

PREDÁTOŘI – nelítostné šelmy, jedovatí plazi, dravé ryby

6. června 2010 v 14:01 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Seznam se s nejnebezpečnějšími predátory naší planety! Zajímá tě svět zvířat? Neváhej poznat, která z nich stojí na vrcholu potravního řetězce! Svět kosatek, krokodýlů, ledních medvědů nebo harpyjí je krvavý a nebezpečný. Poznej jejich zbraně a seznamte se s jejich propracovanými technikami lovu. Další detaily o životě nebezpečných predátorů můžeš získat na anglicky psaných webových stránkách.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Báječná kniha plná zajímavých informací a báječných obrázků, ikdyž některé jsou vážně až moc.. Ale to k životu patří.. :)) Strašně se mi tato kniha, jako i její další v edici, líbí. Zaujaly mě tam zajímavosti, které jsem vážně nevěděla.. Doporučuji všem, kdo se chtějí přiučit novým věcem. Knihu s názvem PREDÁTOŘI - nelítostné šelmy, jedovatí plazi, dravé ryby můžete KOUPIT TU.

Velká encyklopedie – ZEMĚ

6. června 2010 v 13:53 | Knihy :)) |  ● Recenze

Velká encyklopedie - ZEMĚ

O knize:
Poznej svět kolem nás! Encyklopedie se věnuje astronomii, geologii, jednotlivým typům krajiny, zvířatům, rostlinám, klimatu, přírodním katastrofám a ekologii. Účelem není podat detailní informace o jednotlivých tématech, ale popsat přírodu jako provázaný celek. Publikace je bohatě doplněna barevnými fotografiemi a doprovodnými schématy. Texty jsou jednoduché a srozumitelně přizpůsobené dětskému čtenáři.

Kousek z knihy:
Můj názor:
Tuto knihu dala kamarádka jako dárek paní učitelce na Přírodopis. Velice jí potěšila. Používá ji při výuce. Je velice ráda, že ji má, ikdyž ona knížek má vážně spoustu, tak tuto si oblíbila. Doporučuji jak já, kamarádka, ale tak i naše třídní. Jsou tam úžasné zajímavé věci, krásné obrázky a vážně psaní o tom, co si neumíme ani představit. Do hloubky rozebrané zajímavosti o Zemi. DOPORUČUJI. Knihu s názvem Velká encyklopedie - Země můžete koupit tu.

Země

6. června 2010 v 13:47 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)
O knize:
Poznejte naši planetu Zemi! Vše dostupné o naší rodné planetě Zemi Vám odhalí obrázková encyklopedie, která je bohatě doplněna krásnými barevnými fotografiemi. Seznámíte se také s nebezpečími, které naší modré planetě hrozí, včetně způsobů, jak ji před nimi chránit.

Kousek z knihy:
:)
Můj názor:
Báječná kniha. Velmi mi pomohla při výuce, do referátů a poznala jsem se díky ní spoustu zajímavých věcí, které jsem dosud nevěděla.. Doporučuji všem. Je to vážně suprová kniha. I další knihy ve vydání jsou fantastické, též se mi líbí. Doporučuji koupit. Knihu s názvem ZEMĚ můžete KOUPIT TU.