Červenec 2010

Kniha s osobním věnováním Jiřího Kajínka čtenářům

29. července 2010 v 3:14 | Knihy :)) |  ● Informace
Kniha s osobním věnováním Jiřího Kajínka čtenářům

Každá země má svoji nechvalně známou "celebritu z podsvětí". Tou českou je bezpochyby Jiří Kajínek. Příběh doživotně odsouzeného vězně je i po dvanácti letech od vynesení rozsudku plný pochybností a rozděluje českou společnost do dvou táborů. Jedni v něm vidí oběť justičního omylu, druzí ho naopak vnímají jako kriminálníka nejhrubšího zrna.

Většině lidí je známý příběh muže, který dokázal jako jediný úspěšně uprchnout z věznice Mírov, která byla předchozích 300 let nepokořenou pevností. A v paměti všem jistě utkvěl i mediálně intenzivně podporovaný průběh soudních líčení včetně následných pochybností ze strany veřejnosti i odborníků. Není proto divu, že se život Jiřího Kajínka stal inspirací ke vzniku filmového i knižního zpracování.

Film i stejnojmenná kniha, kterou vydává Nakladatelství Fragment týden po premiéře, přináší mnoho nových pohledů jak na osobnost hlavního "hrdiny", tak i na lidi, jejichž životy tento případ české kriminalistiky ovlivnil. Čtenáři se tak budou mít možnost dočíst, o jednom z nejzajímavějších osudů odsouzence na doživotí. A navíc je pro ně v knize připojeno i osobní věnování Jiřího Kajínka. 


:)
Anotace:
Odsouzen na doživotí.
Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků?
Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se!
V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností?

165x235 mm, váz. 112 str., 199 Kč


Vychází 11.8.2010! 

Upíří deníky zvítězily v anketě Zlatá kniha 2010!

19. července 2010 v 17:21 | Knihy :)) |  ● Informace
Už víme, jaká je nejoblíbenější kniha Čechů!
Z výsledků hlasování druhého kola ankety Zlatá kniha 2010, které na svých internetových stránkách zveřejnila Česká bibliografická databáze, vyplývá, že jasným vítězem v kategorii "kniha" se stala publikace s názvem "Upíří deníky - Temné shledání". Do hlasování se zapojilo více než 4000 čtenářů.

Knihu vydalo nakladatelství Fragment letos na jaře. Jedná se o čtvrtý díl upírské ságy z pera spisovatelky L. J. Smithové. Sama autorka se díky hlasování čtenářů umístila v kategorii "autor" na druhém místě. Vítězství Upířích deníků jen potvrzuje, že tituly z této edice dokáží konkurovat i doposud čtenářsky velmi oblíbeným knihám s podobnou tématikou -
"Rozbřesk" a "Stmívání" od
S. Meyerové.

Čtenáře můžeme současně potěšit sdělením, že se již v říjnu 2010 dočkají dalšího pokračování. Nakladatelství Fragment připravuje k vydání v pořadí již pátý díl pod názvem Upíří deníky - Návrat. Navíc se na knižních pultech objeví i speciální balení prvních čtyř dílů v podobě dárkového boxu.

:)

MALFURIA – Královna Města stínů

17. července 2010 v 19:13 | Knihy :)) |  ● Recenze

MALFURIA - Královna Města stínů

:)
Závěrečný díl napínavé fantasy trilogie! Od chvíle, kdy se velká města pohroužila do stínů, je Catalina na útěku. Pronásleduje ji Armada létajících galeon a vířivý oblak z havraního peří. Její přátelé jsou vystaveni hrozbě v nejhlubší poušti a dívka se vydává do Města stínů, kde všechno začalo a kde žije prastará bytost - Královna stínů. Je Catalinina magie to jediné, co může zachránit svět před zhoubou?
:)
Skvělá kniha se skvělým příběhem.

Závěrečná kniha trilogie Malfuria.

Od chvíle, kdy se velká města pohroužila do stínů, je Catalina na útěku. Pronásleduje ji Armada létajících galeon a vířivý oblak z havraního peří, neboť Catalinina magie je to jediné, co může zachránit svět před zhoubou. Zatímco jsou její přátelé ohrožováni v nejhlubší poušti, vydává se dívka do Města stínů, kde všechno začalo a kde žije prastará bytost, které nikdo neunikne: Královna stínů.. Knihu můžete koupit TU.


Angličtina pro děti – zábavné rýmovačky

17. července 2010 v 19:07 | Knihy :)) |  ● Recenze

Angličtina pro děti - zábavné rýmovačky

:)
Angličtina hrou! Ideální pomůcka pro nejmenší žáčky začínající s angličtinou. Spojení básniček a anglických slovíček pomáhá jejich snadnému zapamatování. Děti se pomocí jednoduchých rýmů snadněji naučí nová anglická slovíčka. Veršíky s dětmi mohou procvičovat nejen rodiče doma, ale i učitelky v prvních třídách základních škol. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi.
:)
Super anglická knížečky pro nejmenší dětičky od 5+. Sice nejsem nejmenší, ale tahle knížka se mi líbí. Bude mi 16let ale to snad nevadí. Je on 5+ a to už mi bylo. Skvěle se to rýmuje a vyzní to taky dobře. Knihu doporučuji. Koupit jí můžete TU.

Království zvířat

17. července 2010 v 18:46 | Knihy :)) |  ● Recenze

Království zvířat

:)
Vydejte se do říše zvířat! Encyklopedie podrobně představuje jednotlivé skupiny živočišných druhů - savce, ptáky, plazy, hmyz, ryby a obojživelníky. Dozvíte se řadu podrobností z jejich života, poznáte zvláštnosti, zajímavosti nebo perličky o konkrétních zvířatech a navíc se poučíte i o jejich vývoji. Vše je doplněno nádhernými fotografiemi. Život na Zemi je výsledkem evolučního vývoje, který začal před více než čtyřmi miliardami let a který stále pokračuje..
:)
Takhle pěknou knihou o zvířatech jsem už dlouho neviděla. Tak čisté obrázky a zajímavé povídání, to se u většiny knížek nevidí. Strašně moc pěkná kniha, která už je vystavena v mojí knihovničce. Moc mě zaujalo, jak povídání, ale čistost obrázků. Tudle knihu DOPORUČUJI ÚPLNĚ VŠEM. Knihu s názvem Království zvířat můžete KOUPIT TU.

Bratrstvo svatého grálu – Do posledního dechu

17. července 2010 v 18:32 | Knihy :)) |  ● Recenze
:)

Úchvatné historické kulisy… Fascinující mystika… Velkolepé dobrodružství… Mocná kombinace fantasy a historického románu… Akkon - poslední bašta křesťanstva - je už velmi dlouho obléhán mameluckými vojsky a jeho pád se nezadržitelně blíží. Svatý grál je ohrožen!!! Je nezbytné najít mýtickou relikvii ukrytou od dávných dob hluboko pod městem. Nadlidský úkol je svěřen čtyřem mladíkům z různých koutů světa. Vydrží bojovat za jeho záchranu až do posledního dechu? Napínavé dobrodružství na život a na smrt začíná…

Další díl v této edici:
Předpokládaný termín vydání: 5.10.2010
Název: Bratrstvo svatého grálu - Amulet pouštního bojovníka

:)
Báječná kniha od Rainer M. Schröder. 

První kniha trilogie Bratrstvo svatého grálu.

Palestina v roce 1291.

Vláda křižáků nad Svatou zemí se pomalu chýlí ke konci. Poslední křesťanskou baštou je přístavní město Akkon u Středozemního moře, je však pouze otázkou času, kdy přesila muslimských obléhatelů zlomí odpor hrstky zbylých řádových rytířů. Mezi odvážnými obránci pevnosti se nacházejí i čtyři mladí rytíři: Gerolt von Weißenfels z Trieru, Francouz Maurice de Montfontaine, Tarik el Kharim, potomek křesťanských beduínů, a Skot McIvor of Conneleagh. Přátelé jsou pevně rozhodnuti bojovat až do posledního dechu - ale řád má pro ně jiný úkol. Úkol, který navždy změní jejich životy - záchranu svatého grálu! Právě v obležení Akkonu se totiž nachází kalich, z něhož pil Ježíš při poslední večeři a do něhož pak Josef z Arimatie údajně zachytil jeho krev. Po staletí je templáři tajně střežen a nyní je na čtyřech přátelích, aby vzácnou relikvii zachránili před útočícími nepřáteli. Kdyby se grál dostal do nepravých rukou, mohl by se stát osudovým nástrojem ďábla... Koupit můžete ZDE.


Angličtina last minute

17. července 2010 v 18:28 | Knihy :)) |  ● Recenze

Angličtina last minute

:)

Anglické fráze na poslední chvíli snadno a rychle! Dovolená je před vámi a vy si neumíte anglicky objednat ani kávu? Neklesejte na mysli! Tato přehledná a tématicky uspořádaná příručka shrnuje slovní zásobu a fráze, které vám dodají jistotu při cestování. Domluvíte se na letišti, objednáte si taxíka, ubytujete se v hotelu, zeptáte se na zajímavosti v okolí a koupíte si opravdu jen to, co chcete. Vaše dovolená může začít!

:)
Tato přehledná a tématicky uspořádaná příručka shrnuje slovní zásobu a fráze, které vám dodají jistotu při cestování. Ať už jedete kamkoli, tato příručka se Vám bude hodit. Domluvíte se skvěle anglicky, objednáte si cokoli. Kamarádka jí má taky, jela do Anglie, a skvěle se prý dorozumí, protože tam jsou základní věci. Dokonce si našla i kamarády a je ráda. Doporučujeme. Koupit můžete TU

SPIKNUTÍ 365 - Červenec

17. července 2010 v 18:19 | Knihy :)) |  ● Recenze

SPIKNUTÍ - Červenec

:)
Knižní akční seriál! 1 hrdina + 1 rok = 365 dní akce a napětí 12 knih = 12 měsíců Callum Ormond dostal varování. Má 365 dní, aby si zachránil život!!! Odpočet začal a čas běží… Calův klidný život končí v okamžiku, kdy začíná smrtící odpočet. Stává se z něj kořist. Lovený uprchlík, který udělá cokoli, aby přežil. Podaří se mu získat záhadné kresby, které mu odkázal jeho otec? Dokáže vyvrátit obvinění, že napadl členy vlastní rodiny? Dostane se ze zajetí brutálních zločinců? …Podaří se mu přežít? Čas běží. Každá vteřina může být ta poslední.

Další díl v této edici:
Předpokládaný termín vydání: 2.8.2010
Název: SPIKNUTÍ - Srpen

:)
Tahle kniha se mi líbí ze všech knih nejvíc. Je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Tato kniha je o 15letém Callovi, který má 365 dní na to, aby si zachránil život. Moc se těším na další tituly této knihy. Nemůžu se dočkat, až se dovím, jak to s Callem dopadne. Těším se na všechny díly Calleho příběhu, neboť jsem si tudle knihu zamilovala. DOPORUČUJI. Knihu s názvem SPIKNUTÍ 365 - Červenec můžete koupit zde.

Více informací o těchto knihách http://www.spiknuti-365.cz/

Testy – Všeobecný přehled

17. července 2010 v 18:12 | Knihy :)) |  ● Recenze

Testy - Všeobecný přehled

:)
Publikace Vám umožní udělat si představu, jak mohou vypadat testy všeobecných předpokladů u přijímacích zkoušek na vysokou školu. Najdete v ní testové otázky z jednotlivých oborů společenských věd, které bývají nejčastěji do testů zahrnovány (historie, politologie, mezinárodních vztahů, EU, NATO, ekonomie, sociologie, psychologie, literatury, divadla, výtvarného umění a hudby). Publikace obsahuje dva klíče řešení: jeden stručný, druhý podrobně zpracovaný. Souběžně s publikací vychází knížka Témata všeobecného přehledu, díky níž si můžete potřebné informace doplnit.
:)
Tato kniha je velice ukázková, jak by mohly vypadat přijímačky na výšku. Jdu teprve na střední, ale zkoušela jsem si dělat testy z historie. No popravdě, moc mi to nešlo. Asi z 51 otázek jsem měla jenom 20 dobře. Ale i tak je to pro mě úspěch. Prostě tuto knihu doporučuji. Koupit jí můžete TU.

Algebra /Stručný přehled

17. července 2010 v 17:52 | Knihy :)) |  ● Recenze

Algebra /Stručný přehled

:)

Zopakujte si rychle a efektivně základy algebry. Díky stručnému přehledu nebudete muset hledat potřebné informace v nepřehledných a obsáhlých učebnicích.

:)
Stručný přehled učiva o algebře. Jsou tam všechny zmínky k ní, např. Funkce, Lineární funkce, Kvadratická funkce, Nepřímá úměrnost, Mocniny a odmocniny, Goniometrie, a mnoho dalších.. Toto učivo jsme probírali v 9té třídě, takže jsem ráda, že to mám. Když něco zapomenu, nemusím to hledat v popsaných sešitech, ale vezmu tento přehled, a mám to hned. Vážně doporučuji. Budete to potřebovat i na středních školách. 


Příběh odsouzeného vraha Jiřího Kajínka na knihkupeckých pultech již 11. srpna 2010!

13. července 2010 v 14:38 | Knihy :)) |  ● Informace
Příběh odsouzeného vraha Jiřího Kajínka na knihkupeckých pultech již 11. srpna 2010!

Rozuzlení "kauzy" nejznámějšího nájemného vraha České republiky Jiřího Kajínka
se v českých kinech očekává již 5. srpna 2010!  Kriminální trihller má na svědomí
producent, herec a kaskadér Petr Jákl, který se ujal nejen režie a produkce,
ale spolupodílel se také na scénáři.  

Příběh, který přinese nová dosud zamlčená fakta a skutečnosti, které Kajínek
ještě nikdy nikomu nesdělil, se objeví nejen ve filmu, ale také v knižní podobě
z produkce nakladatelství FRAGMENT.

Na knižní titul se stejnojmenným názvem Kajínek se mohou čtenáři těšit
již 11. srpna 2010!:)


Anotace:

Odsouzen na doživotí.
Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků?
Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se!
V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností?

Podle scénáře ke stejnojmennému filmu.
Formát: 165x235 mm, váz. 112 str., 199 Kč

FRAGMENT - Gulliverovy cesty ožijí na plátnech kin ve 3D verzi

8. července 2010 v 14:15 | Knihy :)) |  ● Informace
Gulliverovy cesty ožijí na plátnech kin ve 3D verzi


Jen málokdo nečetl fantastický cestopis anglického spisovatele Jonathana Swifta s názvemGulliverovy cesty.
Dílo je parodií na
dobrodružné příběhy z cest. Hlavní hrdina, lodní lékař a později kapitán Lemuel Gulliver,
vypráví o dobrodružstvích, která prožil u maličkých obyvatel Liliputu, s brobdingnackými obry, mezi učenci
na létajícím ostrově Laputa a nakonec u moudrých koní Hvajninimů. Swift  tyto fantasy příběhy původně napsal
pro dospělé čtenáře, ale díky neuvěřitelným a zábavným příhodám se postupem času staly i úžasnou četbou  pro děti.
Když v roce 1726 vydal Jonathan Swift svůj román Gulliverovy cesty, určitě netušil kolika filmových adaptací
se jeho dílo dočká. Ta nejnovější na nás čeká na plátnech českých kin v lednu 2011. A to rovnou ve 3D verzi!

Film vznikl podle scénáře Joea Stillmana a Nicholase Stollera a pod režijní taktovkou Roba Lettermana (Monstra vs. Vetřelci, Příběh žraloka). 
V cestovatele Lemuela Gullivera se ve filmu promění známý americký komik Jack Black,známý například ze "Školy ro(c)ku".
V dalších rolích se nám představí Emily Blunt (princezna Liliputu), Jason Segel (Horatio) nebo Billy Connelly (král Liliputu).

Nakladatelství Fragment uvedlo na knižní trh Gulliverovy cesty v březnu 2010.
Slavné dílo světové klasiky je v tomto vydání převyprávěno tak, aby mu porozuměly i menší děti.

:)

Anotace:

Jmenuji se Lemuel Gulliver.
Říkají o mně, že jsem odvážný cestovatel...
Zavedu tě do nevídaných krajů.
Třeba do země Liliputu, kde žijí lidé malí jako prst, nebo do Brobdingnagu, který zase obývají obři, či do země Moudrých koní, kteří svými vlastnostmi v mnohém převyšují obyčejné lidi.
Tak vzhůru na Gulliverovy cesty!

Převyprávěla: Jana Eislerová
Ilustroval: Antonín Šplíchal

Formát 216x276 mm, váz., 56 str., 199 Kč
Pro čtenáře od 7 let