Srpen 2010Putování za křišťály moci začíná!

24. srpna 2010 v 19:18 | Knihy :)) |  ● Informace
Putování za křišťály moci začíná!
Kouzla, tajemné proroctví a magická moc jsou blíž, než byste si mysleli.
Po úspěšných zahraničních titulech nabízí Nakladatelství Fragment čtenářům zbrusu novou českou fantasy ságu.
Už 3. září 2010 se na pulty knihkupectví dostane první ze čtyř plánovaných dílů příběhu o Křišťálech moci z pera mladé české autorky Michaely Burdové.
V prvním díle s názvem Křišťály moci - Zrada temného elfa se čtenáři seznámí s obyčejnou vesnickou dívkou Neilin, které se, poté co o vlásek unikne smrti a seznámí se s tajuplným elfským bojovníkem, změní celý život.
Aniž by o tom věděla, dotkne se jí mocné proroctví. Pouze ona totiž dokáže najít legendární mocné křišťály, po nichž celou svou černou duší prahne temný elf Isgraël. Nielin musí ujít velký kus země a pochopit mnoho věcí, aby našla tu správnou cestu a možná i lásku.

O autorce:
Michaela Burdová žije v Praze Sedlčanech, kde také vystudovala Střední odbornou školu ekonomickou. Je autorkou původní české fantasy trilogie s názvem Poselství jednorožců, kterou jako její prvotinu knižně vydalo Nakladatelství Fragment. Za třetí knihu z edice Poselství jednorožců - Záchrana Lilandgarie získala tato nadějná mladá spisovatelka
3. místo v kategorii "cena dětí" v rámci ankety Sukovy studijní knihovny literatury pro mládež o  nejoblíbenější knihu roku 2009.

:)

Anotace:
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů!
Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Isgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin.
Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?


Autorka: Michaela Burdová


152x228 mm, váz., 296 str., 279 Kč

NOVÉ TESTY NA VODIČÁK

18. srpna 2010 v 19:08 | Knihy :))

NOVÉ TESTY NA VODIČÁK

So zmenou legislatívy o cestnej premávke účinnej od 1.2.2009 sa menia aj testy autoškôl na získanie vodičského oprávnenia. Od 5.5.2009 sme spustili nový projekt, ktorý umožní všetkým záujemcom a žiakom autoškôl komfortné on-line testovanie nadobudnutých znalostí zohľadňujúc nové pravidlá cestnej premávky. 


V rámci pilotného projektu sú dostupné testy pre získanie vodičského oprávnenia pre skupiny A, AM, A1, B a B1. 


Pre úspešné zvládnutie testu musíte dosiahnuť minimálne 50 bodov z celkoveho počtu 55 bodov. Kliknutím na číslo testu v tabuľke vľavo spustíte vybraný test.


Prajeme úspešné testovanie 

Aktuální nabídka na 31. a 32.týden

6. srpna 2010 v 14:14 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky
Žhavou novinkou je kniha KAJÍNEK, beletristická podoba příběhu stejnojmenného filmu, uvedeného do kin 5. srpna. Napětí naleznou čtenáři i v dalším pokračování knižního akčního seriálu SPIKNUTÍ - SRPEN.

Pro děti připravilo nakladatelství Fragment VELKÝ LEXIKON - KOUZLA A MAGIE, pro ty menší hned čtyři tituly edice ZÁBAVNÉ ÚKOLY PRO PŘEDŠKOLÁKY.

Poslední představenou novinkou jsou KŘÍŽOVKY S BÁJEČNÝMI RECEPTY od Heleny Rytířové.

:)

Kniha KAJÍNEK vychází v režimu přísného utajení

6. srpna 2010 v 13:53 | Knihy :)) |  ● Informace
Kniha KAJÍNEK vychází v režimu přísného utajení


Filmovou premiéru příběhu o Kajínkovi máme již úspěšně za sebou a nyní se mohou čtenáři těšit na beletristické zpracování, které vzniklo na základě scénáře k filmu. Knihu KAJÍNEK připravilo Nakladatelství Fragment pro knihkupecké pulty již na středu 11. srpna 2010!
Za zmínku stojí, že veškerou přípravu tohoto titulu od zpracování rukopisu až po jeho svázání provázel režim přísného utajení.

Na realizaci se podíleli pouze tři vybraní pracovníci nakladatelství, kteří byli vázáni mlčenlivostí. Korektury prováděl přímo ředitel výroby a spolumajitel nakladatelství
Ing. Jan Eisler.

Tajemstvím do posledního okamžiku rovněž bylo, která ze spolupracujících tiskáren dostane za úkol knihu zhotovit. Podklady pro výrobu obdrží pracovníci tiskárny v pátek
6. srpna a kniha bude připravena k odvozu již v pondělí 9. srpna. Také v tiskárně budou v souvislosti s utajením panovat po celou dobu důsledná bezpečnostní opatření.
O knihu Kajínek, vycházející v nákladu 7000 ks, je již nyní velký zájem.

Pro ty, kteří se příběhu o Jiřím Kajínkovi nemohou dočkat, je na webu nakladatelství Fragment v sekci Aktuality připravena krátká ukázka -

:)

Anotace:

Odsouzen na doživotí.
Je Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Byl jeho útěk z vězení na Mírově snahou o obnovení případu nebo mu šlo o zastrašení a ovlivňování svědků?
Vězeň nemá co ztratit a kromě sebe nevěří nikomu, ani mladé advokátce, která se mu snaží pomoci. I ona však velmi brzy zjistí, jak nebezpečné je vyptávat se!
V jeho případu je stále mnoho dohadů a nejasností. Dozvíme se odpovědi alespoň na některé otázky a dojde k objasnění dosud utajovaných skutečností?

165x235 mm, váz. 112 str., 229 Kč


Vychází 11. 8. 2010!


Letošní podzim bude nabitý novinkami ze světa fantazie

4. srpna 2010 v 3:22 | Knihy :)) |  ● Informace
Podzim je již tradičně vydavatelsky silné období. Nakladatelství Fragment vám i letos přináší celou řadu pokračování populárních knižních sérií. Tisíce čtenářů jistě potěší, že na knihkupecké pulty přichází nové vydání oblíbené dračí série s atraktivním bonusem, dobrodružství bájného hrdiny, strhující tetralogie z podzemí, nová původní česká fantasy novinka o čarovné zemi elfů, napínavý osud hlavní hrdinky v pokračování Hladových her nebo romantika v podobě nového dílu oblíbené upíří ságy.

Edice Odkaz Dračích jezdců se stala okamžitě po svém vydání bestsellerem. Příběhy Eragona a jeho dračice Safiry uchvátily miliony lidí na celém světě a čeští čtenáři nejsou výjimkou. Po úspěchu tří knih v pevné vazbě vydává Nakladatelství Fragment tyto knihy i v brožovaném vydání. Začátkem října tak přibude k titulům Eragon a Eldest i Brisingr. Bonusem, na který se mohou čtenáři těšit, je kapitola ze 4. připravovaného dílu dračího příběhu z pera Christophera Paoliniho. Navíc bude možné zakoupit tyto tři díly z edice Odkaz Dračích jezdců v dárkovém boxu. Současně je pro fanoušky připravena také kniha s názvem Průvodce po Alagaësii, ve které se čtenářům představí jednotlivé národy a místa ze země Dračích jezdců.

V září na čtenáře čekají hned tři knižní lahůdky. Už prvního září vychází třetí díl série Percy Jackson. Pod názvem Prokletí Titánů přinese pokračování příběhu o chlapci, který je synem boha Poseidona. Příběhy Ricka Riordana, čerpající z antické mytologie, si dokázaly ve vzácné shodě najít přízeň čtenářů i literárních kritiků.

1. září se dočkáme také vydání prvního dílu nové fantasy série Křišťály moci od mladé české spisovatelky Michaely Burdové. První kniha této ságy, jejíž děj se bude odehrávat v čarovné zemi elfů, nese název Zrada temného elfa. Temní a bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět.
Podle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší.
O několik dní později, koncem září, vstoupí na knižní trh závěrečný díl série o podzemním světě s názvem Návrat z PODZEMÍ. Pozoruhodný příběh tajemného světa, který náhodně objeví mladý hrdina se svým otcem pod současným Londýnem, je bravurním literárním dílem dvojice britských autorů Rodericka Gordona a Briana Williamse. Knihu zaručeně neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku!

Již 1. října budou mít čtenáři možnost sledovat další pohnuté osudy Katniss a Peety, kterým se díky aktu vzdoru podařilo dosáhnout vítězství v drsné reality show - Hladových hrách. Můžeme zaručit, že druhý díl Hunger Games s podtitulem Vražedná pomsta nebude o nic méně napínavý, než byl ten první.

Koncem října se mohou zejména čtenářky těšit na páté pokračování romantické ságy Upíří Deníky. Temné síly se stále nechtějí vzdát a nedají Eleně a Stefanovi čas vychutnat si znovu nabytou radost ze života. Zda se hlavním hrdinům podaří ubránit silám temnot, zjistíte v knize s názvem Návrat. Současně budou mít čtenáři možnost zakoupit komplet 1.-4. dílu Upířích deníků s pevnou vazbou ve skvělém dárkovém balení.
Žánr fantasy literatury pro děti a mládež je pro Nakladatelství Fragment klíčový. Právě proto je kladen důraz na pečlivý výběr kvalitních titulů, které jistě přispějí k obohacení podzimního a předvánočního knižního trhu. 
:)