Červen 2011

Fragment - Zveřejněna ukázka ze závěrečného dílu série Odkaz Dračích jezdců!

24. června 2011 v 16:17 | Knihy :)) |  ● Informace
Zveřejněna ukázka ze závěrečného dílu série Odkaz Dračích jezdců!
Praha, 22. června 2011 - Americké nakladatelství Random House a Christopher Paolini zveřejnili netrpělivě čekajícím fanouškům další ukázku ze čtvrtého pokračování světových bestsellerů Eragon, Eldest a Brisingr. V USA a na dalších vybraných trzích se Inheritance objeví 8. listopadu 2011. V České republice se fanoušci dočkají v první polovině roku 2012.
Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamenem v lese. Nyní právě na nich závisí osud celé civilizace.
Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. A ta nejtěžší bitva je přitom teprve čeká: musejí se postavit samotnému Galbatorixovi. Aby zvítězili, budou muset být skutečně silní a odvážní. Pokud to nedokážou oni, neporazí Galbatorixe nikdo. Druhá šance neexistuje.
Jezdec a jeho drak došli dál, než se odvážil kdokoli jiný. Ale podaří se jim porazit samotného krále zla a obnovit v Alagaësii spravedlnost? A pokud ano, co budou muset obětovat?

UKÁZKA:
Ten zvuk byl pronikavý, řezavý a roztřesený, jako když kov skřípe o kámen. Eragonovi se z něj rozdrkotaly zuby a uši si zakryl rukama. Otočil se, aby našel jeho zdroj. Safira pohodila hlavou. I přes okolní hluk slyšel, jak zoufale kňučí.
Dvakrát přelétl očima nádvoří, než si všiml nepatrného obláčku prachu, který se zvedal u zdi hradní věže od asi stopu široké praskliny, jež se objevila pod začernalým, zčásti rozbitým oknem, kde Blödhgarm zabil kouzelníka. Jak skřípot přibýval na síle, Eragon se odvážil sundat ruku z jednoho ucha, aby ukázal na prasklinu.
"Podívej!" zavolal na Aryu, která přikývla, že rozumí. Znovu si zakryl ucho.
Zvuk zničehonic utichl.
Eragon chvíli vyčkával, potom pomalu spustil ruce a na chvíli zatoužil, aby neměl tak citlivý sluch.
V následujícím okamžiku se prasklina ještě více
rozevřela. Zvětšovala se, dokud nebyla široká
několik stop, a rychle se šířila dolů po zdi. Trhlina jako blesk zasáhla kamenný svorník nade dveřmi věže, otřásla jím a zasypala zemi u vchodu sprškou kamínků. Celý hrad zaskřípal a od rozbitého okna směrem ke zlomenému svorníku se přední zeď hradní věže začala naklánět.
"Utíkejte!" zakřičel Eragon na Vardeny, ačkoli se muži už rozprchli na obě strany nádvoří a zoufale se snažili dostat pryč od vratké zdi. Eragon udělal krok vpřed, pátral zrakem v tlačenici bojovníků a hledal Rorana.
Nakonec ho zahlédl uvězněného za poslední skupinou mužů u dveří. Vztekle na ně něco křičel, ale jeho slova v tom zmatku nebyla slyšet. Pak se zeď pohnula, o několik palců se sesula a naklonila se ještě víc. Zasypávala Rorana kameny a on pod jejich vahou ztratil rovnováhu a klopýtl dozadu pod převis dveří.
Když se Roran napřímil, jejich oči se střetly a Eragon v bratrancově tváři spatřil záblesk strachu a bezmoci, rychle následovaný odevzdaností, jako by Roran věděl, že nemá šanci dostat se včas do bezpečí.
Roranovi přelétl přes ústa pokřivený úsměv.
A zeď se zřítila.

červnové recenze

18. června 2011 v 0:53 | Knihy :)) |  ● Recenze

Broučci - Jan Karafiát

Největší obrázek výrobku Broučci – Jan Karafiát
Pohádkové vyprávění ze života svatojánských broučků. Tak trochu neposlušný Brouček, jeho maminka, tatínek, Beruška a kmotřička Janinka zažívají spoustu krásných příběhů. V poetické knížce Jana Karafiáta se broučci často chovají a jednají stejně jako lidé. Pohádkovou atmosféru dokreslují moderní ilustrace Ladislavy Pechové.
Další nádhernou knížkou, která se nám dostala do rukou, jsou Broučci. Kdo by neznal Broučky od Jana Karafiáta. Knížka je krásně ilustrovaná Ladislavou Pechovou. Příběh začíná tím,jak se Brouček učil létat. Přečteme si zde vyprávění nejen o Broučkovi, ale i o Berušce, Mamince,Tatínkovi,Janince,Verunce,Kmotřičce a Kmotříčkovi. Knížku už máme přečtenou třikrát a stále se k ní rádi vracíme a děti chtějí pořád poslouchat vyprávění o oblíbeném Broučkovi. Koupit můžete ZDE.
---

Gulliverovy cesty - pro děti

Největší obrázek výrobku Gulliverovy cesty – pro děti
Jmenuji se Lemuel Gulliver. Říkají o mně, že jsem odvážný cestovatel... Zavedu tě do nevídaných krajů. Třeba do země Liliputu, kde žijí lidé malí jako prst, nebo do Brobdingnagu, který zase obývají obři, či do země Moudrých koní, kteří svými vlastnostmi v mnohém převyšují obyčejné lidi. Tak vzhůru na Gulliverovy cesty! Slavné dílo světové klasiky je převyprávěno tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly děti.
- bez náhledu -
Pěkná kniha, která mi pomohla - sloužila k učivu - na střední škole.
Doporučuji. Koupit můžete zde.
---

Robinson Crusoe - pro děti

Největší obrázek výrobku Robinson Crusoe – pro děti
Jsem Robinson Crusoe, námořník, který ztroskotal na pustém ostrově. Stal se ze mě osamělý trosečník, čekající na záchranu. Než připluje loď, která mě vysvobodí, povím ti o svých dobrodružstvích a zážitcích. Příběh o nejslavnějším trosečníkovi je převyprávěný tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly děti.
Z knihy:
Sestupoval z hory zpět na pobřeží. Náhle se vylekal; skoro pod nohama
mu proběhlo nějaké zvíře. Oddychl si, když zjistil, že je to malý chlupatý
živočich podobný králíku. "Co když tady žijí nebezpečná dravá zvířata?"
uvažoval. "Jak přežiji noc, abych se nestal jejich kořistí? Zkusím přenocovat
na stromě." Když ale zatřásl větvemi rozložitého stromu, vyděsil ho velký
šum a křik - to se z koruny vzneslo hejno pestrobarevných papoušků.
Jak sestupoval z hory, prodíral se hustým palmovým porostem
a překonával skalnaté pahorky. V hustém křoví objevil otvor do nízké
jeskyně, plné navátého písku. "To bude dobrý úkryt, na noc zatarasím vchod
několika kameny," řekl si. Když svůj úmysl provedl, okamžitě tvrdě usnul.
Ráno ho trápil hlad. Rozbil kamenem skořápky několika škeblí, ale
nechutnaly mu. Právě začínal odliv, Robinson svlékl kabát a košili a plaval
k vraku lodi. Těšil se, že najde něco k snědku, ale objevil jen krabici sucharů,
ostatní potraviny zničila voda. Přesto našel na lodi mnoho věcí, které mu
mohly být užitečné. Z polámaných lodních ráhen a dřevěných trámů svázal
lodními lany jednoduchý vor. Mnohokrát pak každý den s odlivem odjížděl
k vraku a s přílivem přivážel na voru provazy, lana, kusy plachet, pušky,
náboje, bečky se střelným prachem, sekerku a kladivo, hřebíky, ale i soudek
rumu, dalekohled,
prázdný lodní deník,
psací potřeby a bibli.
Poblíž jeskyně zarazil do země několik
kůlů a na ně uvázal
kus lodní plachty.

Pěkná kniha, která mi pomohla - sloužila k učivu - na střední škole.
Doporučuji. Koupit můžete ZDE.
----

Otázky a odpovědi PRO HOLKY - dospívání, láska, sex

Největší obrázek výrobku Otázky a odpovědi PRO HOLKY – dospívání, láska, sex
Otevřené odpovědi na všechny otázky, které jsou v průběhu dospívání důležité! Jak se mám vyznat ve svých pocitech? Měla bych svým rodičům říkat všechno? Musím se stydět za své tělo? Jak působím na kluky? Jak zjistím, jestli to se mnou myslí vážně? Co ode mne může požadovat můj přítel? Která antikoncepce je pro mě nejvhodnější? Co zažívá žena při sexu? Co mám dělat, když otěhotním? Co je v sexu a ve vztazích v pořádku a co ne?
Z knihy:
Kdy jsem zralá pro vztah s chlapcem?
V pubertě nastává období, kdy dívky začínají pohlížet na chlapce
jinýma očima. Buď ses v této fázi už ocitla, anebo tě to dřív nebo
později čeká. Do této doby pro tebe byli kluci většinou hloupí, opož-
dění, dětští, lezli ti na nervy nebo zkrátka nestáli za povšimnutí.
Jako mávnutím kouzelného proutku ti náhle připadají vzrušující,
silní a tajemní. Pocitů, které jsi dosud nepoznala, je celá řada.
Možná, že už jsi měla nějaký tajný ideál, možná jich bylo i víc,
možná se ti každý den líbí jiný kluk - ale přesto třeba zatím o žádný vztah nemáš zájem. Ničemu se nediv, ostatně je to docela logické, že si ještě nejsi jistá sama sebou a svými pocity, na to je to
všechno příliš nové a nezvyklé.
To, co se s tebou právě děje, je takříkajíc první oťukávání tvých
vlastních pocitů a pomalé přibližování se opačnému pohlaví.
Všechno ostatní teprve ještě přijde a ty sama budeš zaručeně první, kdo zjistí, že je to tady. Někdy během této právě počínající fáze
vývoje budeš určitě chtít nějakého chlapce poznat blíž. Často se
to stává v partě, kde je víc lidí pohromadě. Mezi nimi se můžeš
tak trochu "porozhlédnout".
Pěkná kniha, která mi ukázala, že na všechny otázky, na které jsem se ptala, je odpověď.
Doporučuji. Koupit můžete ZDE.
---
Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! V centru Země - ve světě, o jehož existenci nemá na Povrchu nikdo ani tušení, jde Willovi o život. Pronásledují ho nebezpeční Styxové. Jsou odhodláni jít za ním až na konec světa, jen aby získali zpět smrtící virus! Dokáže jim Will uniknout? Jeho přítel Drake se chystá zaútočit na Styxe na povrchu. Povede však jeho odvážný plán k vítězství nebo k jisté smrti? Jestli se domníváte, že jste na Povrchu v bezpečí, raději se znovu zamyslete!
Báječná kniha jako všechny ostatní.. Hodně moc mi přirostla k srdci.. Příběh Vás pohltí a už Vás nepustí. To znamená, neopustíš tuto knihu, jen pokud budeš muset jít na wc, nebo jiné práce. :D Knihu můžeš koupit ZDE.