Září 2013

novinky 39. týdne

26. září 2013 v 10:40 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky

novinky 38. týdne

18. září 2013 v 11:02 | Knihy :)) |  ● Knižní novinkynovinky 37. týdne

15. září 2013 v 18:10 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky


zářijové recenze

7. září 2013 v 0:47 | Knihy :)) |  ● Recenze


O lásce, hvězdách a snění… Vychází prvotina mladé nadějné autorky Ireny Petříkové

6. září 2013 v 23:36 | Knihy :)) |  ● Informace
O lásce, hvězdách a snění… Vychází prvotina mladé nadějné autorky Ireny Petříkové.

Praha, 4. září 2013 - Příští týden uvede Nakladatelství Fragment na trh prvotinu mladé české autorky Ireny Petříkové. Titul s názvem Štěstí na dosah je příběhem dívčích snů, lásky a také smutku, nadějí. Snili jste někdy o setkání s idolem, kterého všichni znají jen z plakátu?... Irena Petříková je studentkou konzervatoře, věnuje se hudbě, zpěvu a sní svůj velký sen… Titul Štěstí na dosah vychází již 9. září, kdy proběhne také slavnostní křest v Paláci knih Luxor!
Mladá nadějná autorka Irena Petříková představí svou první knihu s názvem Štěstí na dosah již příští týden. Titul je určený všem, kteří rádi sní. Vypráví příběh dívky, které se splní její sen a dostane se na brigádu do Londýna - města, odkud pochází její nejoblíbenější chlapecká skupina.
Tak jako většina dívek v jejím věku stále ještě čeká na svou první velkou lásku. Věří, že ji potká právě v Londýně, kde bude trávit léto. Kavárna, ve které bude pracovat, je přece ideální místo na poznávání nových lidí. Podaří se jí setkat se s členy skupiny osobně? Najde svoje štěstí?
V příběhu se mísí realita s fiktivním vyprávěním. Hlavní hrdinka se v mnoha věcech podobá samotné autorce, ve členech fiktivní skupiny mohou čtenáři rozpoznat skutečné hudebníky a děj se odehrává převážně v současném Londýně.
Anotace:
Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Podaří se jí najít svoje štěstí?
Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?
115x183 mm, brož., 224 str., 179 Kč
O autorce:
Irena Petříková (*1997)
Autorka studuje Konzervatoř a VOŠ J. Ježka v Praze.
V dětství navštěvovala ZUŠ v Mohelnici, kde se věnovala sborovému zpěvu, sólovému zpěvu, hře na klavír a výtvarnému oboru. Zpívá v několika skupinách, vystupuje také sólově a skládá vlastní písně.
Slavnostní křest knihy "Štěstí na dosah" se uskuteční v pondělí 9. září 2013 od 16 hodinv Paláci knih LUXOR (Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro) za účasti autorky Ireny Petříkové a hosta Adama Mišíka, zpěváka a herce.

Přečtěte si novou knihu Zdeňka Svěráka jako první!

3. září 2013 v 23:55 | Knihy :)) |  ● Informace
Přečtěte si novou knihu Zdeňka Svěráka jako první!

Praha, 3. září 2013 - Využijte exkluzivní nabídky Nakladatelství Fragment a buďte mezi prvními, kdo si přečte novou knihu Zdeňka Svěráka. Titul Po strništi bos bude uveden na trh v pondělí 14. října. Předobjednejte si ho a budete ho mít s předstihem již 11. října!
Nová kniha Zdeňka Svěráka, ve které se autor inspiroval vzpomínkami na svá klukovská léta, je jednou z nejočekávanějších podzimních novinek Nakladatelství Fragment. Všichni milovníci příběhů z dobře známého českého prostředí, vylíčených s autorovým nezaměnitelným laskavým humorem, si mohou zajistit knihu před oficiálním termínem vydání díky možnosti předobjednání.
Všem, kteří si objednají knihu do 9. října, budou přednostně odeslány vůbec první výtisky ještě předtím, než bude v tiskárně dokončen kompletní náklad. Buďte mezi prvními, kdo si vyprávění z pohledu malého chlapce přečte!
Titul Zdeněk Svěrák - Po strništi bos můžete předobjednat v e-shopu Nakladatelství Fragment.

Anotace:

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč.
V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.
Zdeněk Svěrák
145x205 mm, váz., 96 str., 229 Kč


Novinky 36. týden

2. září 2013 v 22:01 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky


Jak Amík plavat mezi Čecha

2. září 2013 v 21:48 | Knihy :)) |  ● Informace
Jak Amík plavat mezi Čecha

Praha, 28. srpna 2013 - Již zítra se na pultech knihkupců objeví v pořadí třetí kniha od Američana Jona Davise, který zcela nezaměnitelně a humorně popisuje své dojmy a postřehy ze země v srdci Evropy. Jací jsme pohledem někoho, kdo se zde nenarodil? Co je na nás obdivuhodné a co naopak naprosto nepochopitelné? Na to odpovídá titul Ryba mimo vodu, který vychází v Nakladatelství Fragment 29. srpna!
V pořadí již třetí kniha Jona Davise, žijícího od roku 1992 v Praze, je souborem devíti fejetonů, které jsou z větší části zaměřené na české prostředí. Jon Davis v nich vypráví o sobě, o svých přátelích i o cizincích. Částečně shrnuje svůj dvacetiletý pobyt v České republice a snaží se vysvětlit, co za tu dobu již pochopil a naopak, co nepochopí nikdy.
Příběhy jsou psány milou chybnou češtinou, vtipně a naprosto originálně. "Jonovým jazykem" je popsána celá řada zkušeností se životem a zvyky v českém prostředí od každodenních témat jako jsou nákupy, zaměstnání, výlety až po účast v televizních pořadech. Jak nás vidí a proč říká, že Češi žijí podle motta "Žij a nech žít"?


Anotace:

Jeden milá Američan žít uprostřed krásná Čecha!
Jon Davis, Američan žijící v Praze, popisuje svojí typickou češtinou zážitky, postřehy a život v srdci Evropy. Jak se žije v Čechách? Jak nás vidí někdo, kdo se zde nenarodil? Každodenní dění originálně a nezaměnitelně zachycené pohledem Američana.
Ryba mimo vodu volně navazuje na první dvě knížky J. Davise Sousedi a Hezký víkend.

165x210 mm, váz., 88 str., 199 Kč
Ukázka z knihy:
Hodná holka Helena z Písku taky bydlila na našem patře v Domě učitelů. Helena všechny šest z nás pozvala - Michelle, Jill, Sascha, Jim, Mark a já - do své chaty na víkend.
"Chtěla bych nás na víkend pozvat jít na houby. Máme v Jižních Čechách malou, ale hezkou rodinnou chatu." A pak dodala, "To je výjimečný rok pro houby. Trochu pozdě, ale výjimečný."
"Co to je Jít na houby?" Mark se zeptal.
"Stále nevíš?" Michelle se Marka zeptala. "Ježíš! To je český hobby číslo 1!"
"A co to je?" Mark se zase zeptal.
"Hledat v lesu houby," vysvětlila Michelle.


Slavnostní křest knihy "Ryba mimo vodu - jak Amík plavat mezi Čecha" se uskuteční 4. září 2013 od 16 hodin v Paláci knih LUXOR(Václavské nám. 41, Praha 1 - 1. patro) za účasti autora Jona Davise a vážených hostů - Sherry Keneson-Hall, kulturní atašé amerického velvyslanectví, a Saši Gr., básníka a prozaika.