Srpen 2014

Novinky 35. týdne

26. srpna 2014 v 12:04 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky


Divergence

22. srpna 2014 v 23:44 | Knihy :)) |  ● Recenze
Divergence

•••

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti - Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou - obojí mít nemůže…


Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí...

•••


•••

Stějně jako jejího bratra Caleba i Beatrice čekají talentové zkoušky, které dají znát, pro jakou frakci se hodí nejvíce, ale ani ty nejsou rozhodující. Všechno záleží na její vlastně volbě. Pro kterou frakci se rozhodne?


Už jen její úvahy o svém životu dávají znát, že pro Odevzdanost není dost obětavá a nedokáže stavět druhé vždy před sebe, jak se to má dělat v její frakci. Na druhou stranu ale jakou má jinou možnost? A dokázala by opustit rodiče? Nabízejí se další čtyři: Upřímnost, kde lidé nikdy nelžou. Mírumilovnost, která věří, že agrese je viníkem všech nepokojů. Sečtělost, kde mají vědomosti přednost nade vším. A Neohroženost, kde zbabělost nemá své místo.

•••Podle mě si Beatrice, vybrala dobře. Sice byla Odevzdaná, ale pak si vybrala Neohroženost, kde už byla jenom Tris. Zjistila, že to není procházka růžovým sadem, a že jestli chce zůstat ve frakci a chce nějakou mít, aby neskončila jako odpadlík, musí pro to něco udělat, hodně usilovat o to, v té frakci být. Najdete si zde dobré kamarády, ale také ty, co jí půjdou po krku. Ví, že je to tu nebezpečné, ale to je pro Neohrožené to, co je neohroženými dělá.

Příběh mě bavil už od samotného začátku, po celou dobu čtení.

Tris se zamiluje do svého mentora, Tobiase, i když je jí pouze 16 a jemu 18, žádné hranice mezi sebou nemají. I když ze začátku to nevypadá vábně, že by spolu někdy byli, postupem času v příběhu už je to jen o nich, většinou. Tobias má tušení, že Tris je Neohrožená, ale ta se nepřizná, protože ví, že Divergentní lidé jsou hned zabiti, protože představují hrozbu.

Tobias a Tris jsou skvělá dvojka, kteří při sobě stojí od doby lepšího poznání, i v době nepokojů, i když jde do tuhého, prostě pořád. Tyhle dva v přívěhu uslyšíte nejčastěji. Jako mezi dalšími je tam Caleb - brácha Tris, Christina - kamarádka Tris a také Will a Al - oba dva jsem v příběhu měla ráda, ale koho sem teda nemohla vystát, to byl Peter - jeden z hlavních nepřátel Tris, Erica, Molly a Jeanine. Celou dob tak strašně nesympatiční a podlí, že bych je shodila do Jámy.

•••

Jak se tris v Neohrožených vypracuje?
Proč po ní jdou?
Jak to bude mezi Tris a Tobiasem?
Kdo je opravdu přítel, a kdo si na něj jenom hraje?
Co všechno musí člověk podstoupit, aby přežil?
Jaká jsou pravidla pro frakci?
Jaké tajnosti před všemi mentorové tají?
Co se stane, když píchnou sérum do kůže?
Jak se bude Tris žít bez rodičů a bratra?
Jak dopadne celý velký boj, který je všem záhadou?

•••

Myslím si, že příběh se Vám bude hodně líbit, neboť je tato celá série
báječně promyšlená a napsaná, že vtáhne ke čtení úplně všechny,
ať už kvůli obálce knihy nebo kvůli častým recenzím.

MOJE HODNOCENÍ JE JEDNOZNAČNĚ 10/10
NA VŠECHNY TŘI DÍLY.•••

Přečtěte si také recenze jiných uživatelů ZDE.
A stojí za zkouknutí také tento božský film, který doporučuji.


Stylová kabelka - motiv liška

22. srpna 2014 v 23:38 | Knihy :)) |  ○ Poštovnézdarma.cz
Uběhlo něco přes 14 dní a mám tu pro Vás opět jeden skvělý, avšak netradiční produkt, který recenzuji. Netýká se to žádných šperků, jako v předchozích recenzích, ale tentokrát to bude Stylová kabelka - motiv liška, která se bude mezi Vašimi doplňky vyjímat.


Kabelka má tyto vlastnosti:

• Materiál: koženka
• Hmotnost: cca 320 g


Kabelka má tyto rozměry:

• Popruh přes rameno je dlouhý cca 146 cm a je nastavitelný.
• Délka horní části kabelky je přibližně 19 cm a délka spodní části činí cca 12,5 cm.
• Kabelka je vysoká 20 cm a široká 6 cm.

• Kabelka má i vnitřní kapsu, do které se dají vložit menší věci či cennosti.

Na výběr je z motivů: sova x liška

Já jsem původně chtěla sovu, ale přišla mi domů liška. To ale nemění nic na tom,
že obě kabelky jsou ojedinělé, vkusné, i když pro někoho možná s netradiční motivem.

~~~~~~~~~~

Když Vám přijde poštou, je zabalená ještě v ochranném obalu, takže přijde zabalená precizně,
jak celá kabelka, tak i popruh, který je vložen v kabelce.


Motiv sovy se stal hitem letošní sezóny. Pořiďte si tuto stylovou kabelku jako originální doplněk svého šatníku, který je k dostání také v tomto skvělém motivu lišky. Rozhodně upoutáte pozornost lidí okolo, ale také svých přátel a kamarádů.


Jelikož je kabelka vyrobena z koženky, je na ní kvalitní práce znát.
Rozhodně do ní nenacpete všechny věci z velké kabely, kde máte všechny potřebné věci,
ale to nejnutnější se do ní přece jenom vejde.


Vešla se mi to ní peněženka, telefon, kapesníčky, klíče, parfém
a ještě mi na nějakou drobnost zbylo místo, ale nepřecpávala bych jí.


Teď se zase přesuneme k mému oblíbenému tématu a to je sladění oblečení a doplňku. I tentokrát jsem si pro Vás připravila názornou ukázku, jak jsem outfity sladila, neboť jsem si řekla, že k popisu se hodí i obrázek, jak to vlastně celé sladěné vypadá, když se to zrealizuje, i když to pro tuto kabelku může být trošku "crazy".

~~~~~~~~~~

Outfit#1 jsem zkombinovala doplňkami a věcmi, které se vybízeli přímo pro motiv lišky. Tudíž si můžete všimnout, že tento komplet je volen "crazy". Tričko v motivem lišky, ke kterému jsem přidala oranžové džíny a boty na podpatku s liščím motivem. K celému kompletu jsem zvolila ještě doplňky, jako jsou výrazné oranžové náušnice, brýle s černými obroučkami, zlatý náramek a samozřejmě naší kabelku.


~~~~~~~~~~

Outfit#2 jsem zkombinovala už v mírnějších, takových podzimnějších barvách, nebo jsem spíše použila hnědou, pro zvýraznění a zjemnění černé. Kožené sáčko, pod kterým najdeme hnědé tílko. K vršku jsem zkombinovala lesklé legíny a botky, které jsou pohodlné. Doplňky jsem moc neutvářela, dala jsem jednoduchý, avšak příjemný náhrdelník s liškou a přidala kabelku.


~~~~~~~~~~

Outfit#3 jsem volila stejný, jako výše. Kožené sáčko, pod kterým najdeme hnědé tílko. K vršku jsem zkombinovala lesklé legíny, pouze jsem pozměnila boty, a místo pohodlné obuvi jsem zvolila podpatky a jako doplněk pouhý náhrdelník a naší kabelku.


~~~~~~~~~~

Kabelka je opravdu skvělá. Nádherný skvost vyjímající se mezi mými doplňky.
Je milé, že se člověk zeptá, odkud tu pěknou kabelku mám, a kamarádka na mě sesype slova, jakto že jsem jí neinformovala, že někde takovou kabelku mají a že jako omluvu jí čeká k narozeninám. :-)))))

Pohodlná, lehká, příjemná na dotek, netradiční, buducí pozornost - no je prostě luxusní.


~~~~~~~~~~

Na závěr bych chtěla říct, že jsem s kabelkou opravdu spokojena.
Všem se líbila, a tuto kabelku nikomu nedám, ani ji kamarádce nevěnuji,
nechám si jí po sebe, neboť se mi moc líbí.

Jsem ráda, že jsem měla opět tu možnost vytvořit recenzi.

Jediné, co bych mohla znovu podotknout, jako u minulých šperků, je to, že je delší doba
dodání - což činí třeba až 25 dní, ale na druhou stranu je na ni na webu
či v objednávce zákazník předem upozorněn.

Více informací a plno dalších skvělých, hezkých šperků a zboží najdete na


S touto kabelkou se neloučím. Už nadále se můžete těšit na další výrobek,


Pro milovníky sov, lišek a kabelek tu mám pár tipů.


~~~~~~~~~~

Moc děkuji postovnezdarma za poskytnuté věci k recenzím
a Vám děkuji za Vaši přízeň. ☺

Poslední čarodějka – Mlžné kameny

22. srpna 2014 v 23:35 | Knihy :)) |  ● Recenze
Poslední čarodějka – Mlžné kameny
Catalina Soleado má nebezpečné nadání. Dokáže měnit svět jedním tahem pera. Její schopnosti by rády zneužily stíny, které začínají ovládat svět. Pronásledována tajemnými kreaturami z písmen, šelestícími mozaikovými hady a létajícími galeonami utíká Catalina do Malfurie. Magického útočiště pro čarodějky, které se vznáší v oblacích, obklopeno vírem z havraních pírek. Pocit bezpečí si však vychutnává jen krátce. Pokud chce zachránit ty, na kterých jí záleží a zastavit invazi stínů, musí Malfurii opustit a cestovat tam, kde možná najde odpovědi na otázky, které zatím zůstávají zahaleny v temné mlze...


Díly:

Poslední čarodějka - Zpívající město

Poslední čarodějka - Mlžné kameny

Poslední čarodějka - Královna stínů


Můj názor je takový, že tahle série je jedna z nejpovedenějších, jaké jsem mohla zatím číst. Druhý díl napínavé fantasy trilogie vypráví o tom, jak Catalina uprchla z Barcelony pomocí tajemné Malfurie. Ta se jako živoucí tvor sama od sebe přemisťuje, brání a mění tvar. Malfurie je srdcem celého čarodějnictví. Catalina má zvláštní nadání. Dokáže změnit tvar země pouhým tahem pera. To co umí se však nedá jen tak skrýt a tak po Catalině pátrají tajemné stíny. V živoucí Malfurii je však Catalina v bezpěčí, ale pak se vydá na tzv. Šeptající trhy a tam dostane šok z něčeho, co nečekala, že tam uvidí.... A co tam uvidí -- si dočtěte v knize. Celá tato série je povedená a skvěle se čte. Někoho bavit nemusí, a někoho si vtáhne do děje, tak jako mě. Možná ze začátku Vám přijde kniha nezajímavá, o ničem... ale postupně během čtení se ponoříte do čtení děje a ten si Vás stáhne do své bubliny a vy budete číst a zapojovat se.


Milovníci tohoto žánru jistě ocení plno úžasných momentů,
kapitol, které tuto knihu provází.
Já doporučuji 9/10,
neboť obě dvě knihy mě zatím nadchnuly a už se těším
na 3. díl, který vyjde co nevidět... :-)

Novinky 34. týdne

18. srpna 2014 v 19:49 | Knihy :)) |  ● Knižní novinky